Jak dopasować męską torbę?

7 marca 2018

Elegancka męska torba

Wcale nie tak dawno wybierając się na poszukiwanie torby męskiej należało liczyć się z tym, że rozwiązania te dostępne będą w maksymalnie kilkunastu modelach i jedynie przy dwóch opcjach kolorystycznych. Na szczęście, dziś możemy już rzucać się w wir poszukiwań mając znacznie szersze pole do popisu.

Każdy mężczyzna ma w czym wybierać, a choć toreb męskich nadal nie jest tak wiele, jak damskich torebek, spektrum modeli i kolorów jest już na tyle szerokie, aby budzić naszą satysfakcję. Do wyboru mamy między innymi: raportówki, męskie listonoszki, pełnowymiarowe męskie torby, saszetki zakładane na ramię oraz standardowe torby na laptopy. Nic zatem dziwnego, że jeszcze przed wyborem rozwiązania, które będziemy chcieli kupić, dobrze jest zastanowić się nad tym, do czego taka torba ma być wykorzystywana.

Torby do pracy

Jeśli torba taka ma być noszona w pracy, należy liczyć się z tym, że powinna być ona rozwiązaniem dość pojemnym. Zmieścić musi się w niej nie tylko drugie śniadanie, ale również portfel oraz dokumenty. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że torba musi mieć koniecznie duży format. Przeciwnie, ten może być czasem utrudnieniem zwłaszcza, jeśli do pracy dojeżdżamy korzystając z komunikacji miejskiej. Mniejsze torby mają i ten plus, że ich zakup zwykle nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych. Jeśli torba nie jest duża, dobrze jest zwrócić uwagę na to, jak wiele ma kieszeni.

Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im jest ich więcej, tym lepiej. Właśnie dodatkowe kieszenie oraz przegrody są nieocenione wówczas, gdy zależy nam na tym, aby w torbie panował porządek. Jeśli do pracy zabieramy wiele rzeczy, a torba musi być duża, dobrze jest zastanowić się nad propozycjami wykonanymi z naturalnej skóry. Są one dość drogie, można mieć jednak pewność, że będą nam służyć przez lata.

Praktyczna torba na laptopa

Wielofunkcyjne torby na laptopa

W innym kierunku będą zmierzać nasze poszukiwania, jeśli mamy świadomość tego, że zwykle zabieramy ze sobą do pracy laptopa. Torby na laptopa różnią się nieco od klasycznych rozwiązań, musimy też zwracać uwagę na inne aspekty z nimi związane. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że ma ona specjalne zabezpieczenie miejsca na komputer. Jeśli więc torba ma przegrodę na laptop, ta jednak nie jest zabezpieczona specjalną pianką, trudno liczyć na to, że laptop poradzi sobie z ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wskazane jest też upewnienie się, że pasek na ramię, w jaki zwykle jest wyposażona taka torba charakteryzuje się odpowiednią szerokością. Jeśli pasek jest cienki musimy liczyć się z tym, że sprawdzi się jedynie wówczas, gdy w torbie nie będziemy nosić zbyt wielu ciężkich rzeczy. Co do zasady więc, im jest on szerszy i grubszy, tym lepiej, pozwoli to bowiem na równomierne rozkładanie się ciężaru i będzie stanowiło znakomitą ochronę przed ewentualną kontuzją noszącego. Innym czynnikiem, który bezwzględnie musi być brany pod uwagę jest ten, który odnosi się do materiału, z jakiego wykonana została torba na laptopa.

Nie zawsze musi być to przy tym skóra naturalna. Owszem, jest ona materiałem szlachetnym i postrzeganym jako luksusowy, nie da się jednak ukryć, że ma także swoje wady. Najpoważniejszą wydaje się jej ciężar łatwy do odczucia zwłaszcza w zestawieniu z lekkością, jaka charakteryzuje materiały syntetyczne. Jeśli więc nasz laptop jest dość duży, warto zastanowić się choćby nad lekką, a jednocześnie efektowną torbą wykonaną z nylonu.

Torba casualowa na co dzień

Jeszcze innym rodzajem są torby casualowe. Można porównać je do klasycznych toreb męskich z tą tylko różnicą, że mogą być one noszone do nieformalnego stroju składającego się choćby z jeansów i koszulki z krótkim rękawem. W takim przypadku żadnym wykroczeniem nie będzie odejście od klasyki.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl