Jak wybrać teczkę męską na prezent?

3 marca 2018

Męska galanteria

Teczka męska to nieustannie jeden z tych artykułów galanteryjnych, które są szczególnie często wybierane. Istnieje wiele ich rodzajów, nic więc dziwnego, że kolejne z nich są używane przez mężczyzn w każdym wieku. Chętnie sięgają po nie zarówno studenci przenoszący w ten sposób laptop i notatki, jak i adwokaci, którzy w teczkach mają całą dokumentację prowadzonych przez siebie spraw.

Od teczek nie stronią też biznesmeni, którzy często sami są zdziwieni tym, jak wiele rzeczy potrafią do nich zmieścić. Teczki już od dawna nie są już tylko większymi aktówkami, nic więc dziwnego, że obecnie przybierają bardzo zróżnicowane formy. Najbardziej klasyczne nawiązują do tradycji, nie brakuje jednak i takich, które posiadają specjalny pasek przeznaczony do noszenia na ramieniu oraz rozwiązań nawiązujących do modnych obecnie toreb miejskich. Wszystkie łączy jednak elegancja i funkcjonalność i to właśnie te cechy sprawiają, że panom tak trudno dziś z nich zrezygnować.

Dla kogo ma być teczka?

Oczywiście, nie każda teczka jest jednakowo wartościowa, warto więc zastanowić się nad tym, którą wybrać zwłaszcza, jeśli ma być niebanalnym pomysłem na prezent. Nietrudno się domyślić, że kluczowe będzie w takim przypadku to, kto właściwie ma zostać w ten sposób obdarowany. Jeśli okazja jest wyjątkowa, a osoba, której chcemy sprawić upominek ceni produkty wysokiej jakości, musimy mieć świadomość tego, że tylko teczka ze skóry spełni nasze oczekiwania. I tu pojawia się pierwszy poważny problem, liczy się bowiem nie tyle skóra jako taka, ale to, z jakim jej rodzajem mamy do czynienia.

Obecnie największą popularnością cieszy się skóra licowana, a więc gładka, charakteryzująca się jednak lekkim połyskiem. Zwykle mamy w jej przypadku do czynienia ze skórą bardzo dobrej jakości, wyposażoną w specjalną warstwę ochronną, nie trzeba więc obawiać się, że materiał szybko się zniszczy nawet pomimo tego, że męskie teczki są często narażone za zarysowania. Teczki, które wykonano ze skóry licowanej zazwyczaj charakteryzuje klasyczna forma, większości panów powinny więc przypaść do gustu.

Skórzana teczka na prezent

Co jednak z osobami, które przepadają za nowinkami?

Na szczęście, również dla nich jesteśmy dziś w stanie znaleźć coś równie interesującego. Tu dobrym pomysłem mogą okazać się niezwykle oryginalne teczki z byczej skóry. Skóra ta już w momencie zakupu sprawia wrażenie starej, jest bowiem postarzana podczas garbowania. Materiał zyskuje dzięki temu na stylowym wyglądzie, same teczki zaś odznaczają się oryginalną, niestandardową formą. Oczywiście, bez względu na to, na jaki rodzaj skóry się zdecydujemy, musimy pamiętać o tym, jak ważna jest nie tylko jej impregnacja, ale i odpowiedni poziom pielęgnacji.

Na szczęście, w większości sklepów z galanterią skórzaną bez problemu znajdziemy również te produkty, które są przeznaczone właśnie do pielęgnacji skóry. Jeśli planujemy nie drogi prezent, ale miłą niespodziankę, a jednocześnie nie chcemy wydawać zbyt dużych pieniędzy, możemy zdecydować się na teczki wykonane z tworzywa sztucznego. Co ciekawe, obecnie nawet takie materiały nie oznaczają wcale rozwiązań niskiej jakości, decydując się więc na wybór wykonanej z nich teczki nie trzeba obawiać się, że już po krótkim czasie użytkowania rozpadnie się ona.

Bez względu na to, na jaki rodzaj teczki się zdecydujemy, przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić zarówno jej zamki, jak i uchwyty. Idealna jest sytuacja, w której wszystkie wspomniane elementy są wykonane z metalu, można mieć bowiem pewność, że oznaczać to będzie ich większą trwałość. Okazuje się też, że duże znaczenie mają nici zastosowane do produkcji danej teczki. Powinny być one nie tylko grube, ale i przeszyte lamówką.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl