Jaką teczkę męską najlepiej jest wybrać na prezent?

16 lutego 2018

Skórzana aktówka

Choć początkowo panowie podchodzą do teczek z pewną dozą sceptycyzmu, zdecydowana większość z nich dociera do takiego etapu życia, w którym dochodzi do wniosku, że teczka jest im niezbędna. Czasem wynika to z charakteru pracy, jaką mają do wykonania, czasem zaś sprawia to wiek, niemal zawsze jednak wniosek jest taki sam – wysoko do tej pory ceniona torba na laptopa przestaje pełnić swoje funkcje i nie sprawdza się już jako praktyczne rozwiązanie.

Nic więc dziwnego, że o męskich teczkach można mówić jako o idealnym pomyśle na prezent zarówno dla narzeczonego, jak i dla ojca lub brata. Teczki są też chętnie wybieranym upominkiem dla pracowników i szefów. Odznaczają się wysoką jakością, która jest gwarancją długowieczności, a jednocześnie często ich zakup wcale nie wiąże się z koniecznością poniesienia przesadnie dużych kosztów.

Czym kierować się wybierając teczkę męską?

Na rynku możemy dziś znaleźć zarówno markowe rozwiązania, jak i stosunkowo tanie męskie teczki przeznaczone przede wszystkim dla tych mężczyzn, którzy nie są jeszcze pewni tego, czy jest to stworzone dla nich rozwiązanie. Wśród stosowanych przez producentów kolorów dominuje czerń o ponadczasowym znaczeniu, nie brakuje jednak również teczek w kolorze brązu oraz innych, zdecydowanie bardziej ekstrawaganckich, rozwiązań kolorystycznych. Wybór męskiej teczki nie jest prosty przede wszystkim dlatego, że one same występują w przynajmniej kilku odmianach. Często nie wiadomo, od czego rozpocząć poszukiwania, choć w pewnym momencie uświadamiamy sobie, że właśnie ta różnorodność sprawia, że dla każdego mężczyzny można znaleźć odpowiedni model. Jeśli zależy nam na wygodzie, powinniśmy stawiać przede wszystkim na modele z krótkimi rączkami i paskiem przeznaczonym do przewieszania ich na ramieniu.

Funkcjonalna męska teczka

Jedną z ciekawszych propozycji są dziś teczki składające się z dwóch komór oraz kilku mniejszych przegródek. Pozwala to nawet najbardziej wymagającym właścicielom na pomieszczenie w teczkach tego wszystkiego, co w danym momencie jest im potrzebne. Co ciekawe, dno męskiej teczki może zostać wyposażone w specjalne metalowe stopki. Warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania, teczka wyposażona w taką funkcjonalność jest bowiem łatwiejsza do postawienia. Nie bez znaczenia jest i to, jak teczka jest zamykana. Ciekawym rozwiązaniem może być w tym przypadku metalowy zamek z kluczykiem. Dodaje on elegancji, a jednocześnie zwiększa naszą pewność, że przechowywane w teczce dokumenty rzeczywiście będą bezpieczne. Niekiedy pojawia się konieczność znalezienia prezentu idealnego dla osoby, która nade wszystko ceni sobie oryginalność.

W takim przypadku warto zainteresować się teczkami wykonanymi ze skóry vintage. Taka skóra jest nie tylko bardzo stylowa, ale i odporna na zarysowania. Warto też sprawdzić, jak wygląda regulacja paska. Im jest ona bardziej swobodna, tym lepiej, teczka jest bowiem często zabierana przez panów w długie trasy, w czasie których wygoda ma szczególnie duże znaczenie. Obecnie za najpopularniejsze barwy uznaje się czerń, szarość oraz ciemny i jasny brąz, w sprzedaży dostępne są jednak również teczki dla panów, którzy lubią bardziej eksperymentować. Wybierając teczkę należy przywiązywać szczególnie dużą wagę do jej pojemności.

To przecież miejsce, w którym powinny znaleźć się nie tylko dokumenty, ale również wizytówki, pióro, karty kredytowe i telefon komórkowy. Równie ważny co pojemność jest sam rozkład wnętrza modelu, czasem bowiem dobrze jest, gdy teczka posiada specjalne kieszonki przeznaczone właśnie do przechowywania drobnych akcesoriów. Jeśli w teczce ma być noszony laptop, mile widziana jest specjalna komora przeznaczona na ten cel.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl