Poznaj męskie torby miejskie

21 marca 2018

Torba miejska dla mężczyzny

Jeszcze kilka lat temu spotykani na mieście mężczyźni nosili przede wszystkim plecaki i torby sportowe. Raz na jakiś czas można było spotkać także biznesmena z aktówką i na tym kończył się przegląd modnych męskich toreb. Na szczęście, takie podejście z wolna przechodzi do historii, coraz modniejsze są bowiem tak zwane torby miejskie.

Ich zwolennikami są przede wszystkim studenci oraz uczniowie szkół średnich. Dorośli, pracujący mężczyźni również od nich jednak nie stronią, a same torby miejskie coraz częściej zastępują aktówki. Warto więc przyjrzeć się im bliżej zastanawiając się nad tym, po jakie rozwiązanie tego typu sięgnąć w pierwszej kolejności.

Torba miejska – czyli co?

Torby miejskie różnią się między sobą tak z uwagi na rodzaj, jak i rozmiar, zwykle więc stanowią połączenie cech charakterystycznych zarówno dla plecaka, jak i aktówki. Bez trudu można schować do nich nie tylko tablet i telefon, ale również zabierane do pracy drugie śniadanie. Trudno wobec tego uniknąć porównań torby miejskiej do damskiej torebki, choć kolorystyka, styl i krój takiego rozwiązania ściśle wiążą się z klasyczną modą męską tak wysoko cenioną przez panów. Przyjmuje się, że torba miejska powinna być dopasowana do paska, butów, zegarka oraz portfela, należy jednak pamiętać, że mieszanie stylów również nie jest współcześnie niczym niewłaściwym.

Męska torba skórzanaRodzaje toreb i ich cechy

Tym, co wyróżnia kolejne torby miejskie, jest przede wszystkim ich rozmiar, jeśli więc mamy do czynienia z tymi większymi, sprawdzają się znakomicie zarówno jako zamiennik aktówki, jak i klasycznego plecaka. Zazwyczaj są pojemne, a ponieważ posiadają nie tylko małe kieszonki na zewnątrz, ale i wewnętrzne przegrody, łatwo utrzymać w nich porządek. Najczęściej zamykane są klapą na zatrzask lub na guzik. Oczywiście, mamy też do czynienia z wersjami, które nie posiadają górnej klapki, choć jej brak często przyczynia się do tego, że korzystanie z torby jest mniej wygodne.

Torby miejskie, mimo swojego podobieństwa do plecaków, są znacznie bardziej niż one funkcjonalne. Nie trzeba ich zdejmować zawsze, gdy chce się usiąść, ma się przy tym pewność, że wszystkie potrzebne nam rzeczy zawsze znajdują się pod ręką. Trudno nie zgodzić się i z tym, że torby tego typu są bardziej bezpieczne niż klasyczne plecaki, nie trzeba bowiem, nosząc je, obawiać się, że portfel lub telefon komórkowy stanie się łatwym łupem dla kieszonkowca. Różnica jest też widoczna w przypadku osób, które mają tendencję do wkładania do swoich plecaków i toreb nieco cięższych rzeczy. Wszystkie te zalety sprawiają, że omawiane tu torby miejskie mają szerokie grono zwolenników nie tylko wśród studentów, ale i wśród biznesmenów.

Oczywiście, możemy dziś także zaopatrywać się w mniejsze torby miejskie. Mowa tu o saszetkach, które sprawdzają się znakomicie, gdy chcemy zabrać ze sobą mniejsze drobiazgi. Nosi się je na zawieszonym przez ramię pasku, co upodobnia je nieco do popularnych listonoszek. I one mają alternatywę w postaci tak zwanych nerek, te ostatnie mają jednak przynajmniej kilka niedociągnięć, z istnienia których warto zdawać sobie sprawę. Tu warto wspomnieć nie tylko o mniejszej pojemności, ale również o nieprzyjemnym obijaniu się o biodro oraz o zdecydowanie mniej wygodnym kształcie.

Alternatywa – plecak noszony przez ramię

Jeszcze innym przykładem torby miejskiej, która budzi duże zainteresowanie wśród panów jest plecak, dla którego charakterystyczne jest to, że nosi się go zawieszonego przez ramię. Posiada on zwykle dużą, podwójną komorę i kieszonkę, jest więc znakomitym połączeniem nowoczesnej torby miejskiej oraz klasycznego plecaka. To nie tylko ciekawy i nietypowy fason, ale i pojemność satysfakcjonująca nawet tych panów, którzy mają szczególnie duże potrzeby.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl