Aktówka - historia i nowoczesność

1 marca 2018

Aktówka męska skórzana

Aktówka to torba, która ma niezwykle ciekawą historię. Nie może być jednak inaczej skoro jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku mieliśmy w jej przypadku do czynienia z jedynym modelem torby noszonym przez panów. Przez długi czas uważano zresztą, że teczka wykonana ze skóry to symbol prestiżu, nic więc dziwnego, że zabierali ją z sobą bankierzy, biznesmeni i prawnicy, a więc osoby świadome tego, że ich wygląd stanowi podkreślenie statusu.

Wraz z upływem lat można było jednak zaobserwować, że moda ewoluuje. Mężczyźni coraz chętniej zaczęli więc sięgać po torby nie zwracając już tak dużej uwagi na to, że do niedawna były one zarezerwowane praktycznie jedynie dla kobiet. Choć jednak mijają lata i zmieniają się trendy, jedno wydaje się niezmiennie. Aktówka nadal jest uważana za niezbędny dodatek, bez którego żaden elegancki mężczyzna nie może się obejść. To właśnie ona jest wybierana podczas ważnych, oficjalnych spotkań biznesowych i to właśnie ona w coraz mniejszym stopniu jest zarezerwowana dla biznesmenów. Owszem, nadal jest przez nich chętnie wybierana, możemy jednak spotkać ją na ulicy także w mniej formalnym wydaniu. Nic w tym jednak dziwnego, skoro jej wnętrze bez większego problemu pomieści wszystko to, co każdy mężczyzna chce mieć przy sobie, od laptopa, poprzez telefon, a na długopisie i portfelu kończąc.

Stylowa aktówka dla mężczyznyWymiary teczki

Jedną z cech charakterystycznych męskich aktówek niezmiennie pozostają uniwersalne wymiary, które sprawiają, że z łatwością można w nich przechowywać imponujące ilości dokumentów. Również dziś jest ona uznawana za rozwiązanie będące swego rodzaju ucieleśnieniem klasyki, coraz częściej mamy jednak do czynienia z rozwiązaniami, które sugerują nam, że nieco inne postrzeganie aktówki także jest możliwe. Ponadczasową jest przede wszystkim aktówka wykonana ze skóry i utrzymana w klasycznej czerni, jeśli jednak mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby sobie na nie pozwolić. Coraz częściej mamy do czynienia ze zróżnicowaniem kolorystycznym, widoczne są przy tym także różnice dotyczące fasonów aktówek.

Pomysł na prezent

Ponadczasowa aktówka ze skóry ma i ten plus, że sprawdza się znakomicie jako pomysł na upominek dla każdego pana, któremu zależy na eleganckim wyglądzie. Jeśli mężczyzna ceni przede wszystkim elegancję i szyk, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się dla niego klasyczne męskie teczki.

Te są wykonane z najwyższej jakości materiałów, wiele kolekcji jest przy tym szytych ręcznie, aby dodatkowo podkreślić zarówno ich niepowtarzalność, jak i staranność wykonania. Sama skóra w takich modelach także nie jest przypadkowa. Zwykle jest trwała, a z wiekiem dodatkowo nabiera charakteru. Co ważne, bardzo eleganckie teczki wcale nie muszą stawać w opozycji do stylów, z jakimi mamy do czynienia w modzie współczesnej. W wielu przypadkach nawiązują także do tego, co jest obecnie na topie stanowiąc unikatową mieszankę klasyki i nowoczesności.

Ponadczasowy styl

Aktówki są nie tylko praktyczne, ale i ponadczasowe. Spodobają się przy tym zarówno mężczyznom ceniącym ład, jak i tym z nich, którzy często muszą zabrać ze sobą wiele długopisów, notesów i innych drobnych gadżetów, potem zaś mają problemy ze znalezieniem tego, który jest w danym momencie najbardziej potrzebny. Dziś trudno wyobrazić sobie, aby świat biznesu poradził sobie bez eleganckiej aktówki. Trudno też liczyć na to, aby w przyszłości coś się zmieniło. To zresztą właśnie wyjątkowość aktówki sprawiła, że obecnie coraz częściej sięgają po nie panie. Damska aktówka to idealny towarzysz podczas biznesowych spotkań, w czasie których konieczne staje się dbanie o swój profesjonalny wizerunek.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl