Przegląd męskich toreb dostępnych na rynku

11 marca 2018

Dopasowana torba męska

Gdzie schować klucze, telefon i portfel? Panie zwykle nie mają z tym większego problemu, wiadomo bowiem, jak pojemna jest damska torebka. Sytuacja komplikuje się, gdy mamy do czynienia z mężczyznami. Zdecydowana większość panów nie wyobraża sobie sytuacji, w której wszystkie te drobiazgi nie znajdowałyby się pod ręką, wypchane kieszenie już od dawna jednak niewiele mają wspólnego ze stylem biznesowym, szykiem oraz elegancją.

Jak zatem pomóc panom, którzy wybierają rozwiązania niemodne oraz pozbawione atutu funkcjonalności?

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem wydaje się teczka, torba męska albo aktówka. Jeśli dopasuje się ją odpowiednio do reszty stroju, stanie się ona fantastycznym dodatkiem niezmiennie zachwycając swoją praktycznością i wygodą.

Pojemna i stylowa - atuty posiadania teczki

Teczka jest rozwiązaniem, które w szczególny sposób spodoba się tym mężczyzną, którzy lubią mieć przy sobie nie tylko telefon i portfel, ale także notes, laptop, butelkę z wodą i drugie śniadanie. Przydaje się też wówczas, gdy pojawia się konieczność zabierania ze sobą sporego pliku dokumentów. Jest pojemna i praktyczna, nic więc dziwnego, że trudno o lepsze dopełnienie męskiej stylizacji. Jeśli zależy nam na zakupie jednej teczki, która będzie się sprawdzała bez względu na okoliczności, powinniśmy liczyć się z tym, że wcale nie mamy do czynienia z łatwym zadaniem. Niewiele toreb pasuje nie tylko do garnituru, ale i do stroju mniej formalnego. Jeśli więc nie wiemy, co wybrać, przeanalizujmy zawartość męskiej szafy. Pozwoli nam to na ocenę, w jakich sytuacjach teczka będzie wykorzystywana częściej, w jakich zaś jedynie okazjonalnie.

Styl ubierania a dobór teczki

Pamiętajmy, że każdy styl wiąże się z koniecznością zastosowania nieco innych dodatków. Jeśli mężczyzna gustuje w stylu biznesowym, zwykle nie rozstaje się zarówno z garniturem, jak i z eleganckimi marynarkami. W takim przypadku teczka również powinna posiadać formalny fason i stonowaną kolorystykę. Wskazane jest stawianie przede wszystkim na produkty wykonane z naturalnej skóry. Zwykle mają one swoją cenę, za ich zakupem przemawia jednak to, że będą służyć przez lata. Kolor powinien być dopasowany przede wszystkim do butów, warto jednak zadbać także o to, aby współgrał z innymi dodatkami wykonanymi ze skóry.

Czarna torba podróżna na kółkach Mcklein

Męska torba podróżna na kółkach Chicago z oferty sklepu McKlein (fot. https://e-mcklein.pl/product-pol-680-Torba-meska-Chicago-skora-naturalna-17.html)

 

Styl biznesowy nie jest wolny od eksperymentów, zaleca się jednak rezygnację z torby na ramię, aby zamiast niej zaopatrzyć się w torbę wyposażoną w rączkę lub dopinany wózek z kółkami, a więc taką, którą bez przeszkód będziemy w stanie nosić w dłoni lub ciągnąć za sobą. Torby z odpinanym wózkiem wprawdzie dopiero wkraczają na Polski rynek jednak zdrowotne zalety tego rozwiązania powinny skłaniać coraz szersze grono klientów do zakupów właśnie takich produktów. 

"Torby podróżne na kółkach Mcklein z odpinanym wózkiem to odpowiedź na aktualne potrzeby rynku. Schorzenia kręgosłupa to zmora nie tylko pracowników siedzących godzinami przed komputerem. Wyobraźmy sobie ludzi nieustannie podróżujących w interesach biegających po lotniskach, dworcach, peronach czy ogromnych wieżowcach z torbami przewieszonymi na ramieniu. Nieprawidłowe obciążanie kręgosłupa może mieć katastrofalny wpływ na nasze samopoczucie w przyszłości. Właśnie dlatego McKlein wprowadził do stałej oferty torby skórzane z odpinanym wózkiem na kółkach. Ciągnąć torbę za sobą nie obciążamy kręgosłupa. Nasi Klienci, którzy zakupili u nas torby podróżne informują nas po kilku miesiącach, że dzięki stosowaniu torby z wózkiem bóle pleców zdecydowanie ustąpiły. To dla nas bardzo budujące" - podkreśla Artur Sadowski, oficjalny dystrybutor produktów marki McKlein w Polsce.

Jeśli jednak mężczyzna zwykle pojawia się w jeansach i wysoko ceni koszule oraz swetry, może pozwolić sobie właśnie na wygodą i funkcjonalną torbę przeznaczoną do noszenia na ramieniu. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby również ona była wykonana ze skóry, można jednak również sięgać po torby z innych materiałów. 

Klasyczna aktówka do ręki

Jeszcze innym przykładem męskiej torby jest aktówka, teczka, w której jednak pomieścimy jedynie najpotrzebniejsze drobiazgi. Zwykle jest zamykana na zamek, a w środku posiada dużą przegrodę, idealną do tego, aby umieścić w niej dokumenty, długopis oraz zestaw wizytówek. Aktówki niekiedy są też wyposażone w tak zwany podwójny pierścień, rozwiązanie, które sprawia, że możliwe staje się wpinanie dokumentów do środka. Obecnie coraz częściej mamy też do czynienia z teczkami, które z powodzeniem można określić mianem innowacyjnych. Te można wyposażyć choćby w kalkulatory. Taka opcja jest ciekawa, można jednak z powodzeniem uznać ją przede wszystkim za gadżet, a nie za praktyczne rozwiązanie. W sprzedaży są też dostępne aktówki, które zamyka się na zamek szyfrowy, co utrudnia dostęp do ich zawartości.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl