Przegląd najciekawszych męskich toreb skórzanych

10 marca 2018

Torba na ramię

Mylą się osoby przekonane o tym, że tylko amatorki damskich torebek mogą się cieszyć ogromnym wyborem swoich ulubionych dodatków. Również panowie już od dawna nie mają powodów do narzekania. Oczywiście, męskie torby charakteryzują się większym stonowaniem kolorystycznym, a ich funkcjonalność stawiana jest na pierwszym miejscu.

Modeli jest jednak na tyle dużo, że żaden elegancki mężczyzna nie musi już martwić się o to, że nie znajdzie dla siebie czegoś wyjątkowego. Jednym z ciekawszych przykładów może być w takim przypadku męska torba na ramię – kompromis pomiędzy klasycznym plecakiem, który jednak nie nadaje się na formalne spotkania, oraz aktówką o biznesowym charakterze, Wspomniane skórzane aktówki również cieszą się jednak ogromną popularnością, a ich zwolennicy doceniają to, że ich ulubione akcesorium jest produkowane właśnie z myślą o tym, aby zachwycać swoją funkcjonalnością. Zwykle mieszczą nie tylko plik dokumentów, ale również laptopa oraz zestaw podręcznych akcesoriów biurowych. Bywa i tak, że już fabrycznie wyposaża się je w specjalne organizery, które sprawiają, że łatwiej jest utrzymać w nich porządek.

Aktówki i teczki polecane są przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na elementach ze skóry idealnie pasujących do klasycznego stroju. Jeśli jednak chcemy posiadać skórzaną torbę do noszenia na co dzień, możemy liczyć na szeroki wybór rozwiązań tego typu, które jednocześnie nie zniechęcają osób unikających formalnego stylu. Jeśli więc chcemy wyjść na miasto lub odwiedzić znajomych, z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie torba-listonoszka charakteryzująca się swoim półformalnym charakterem. Ten popularny krój posiada szeroką klapę zamykaną na zapięcie magnesowe, choć można zainteresować się też modelami wyposażonymi w stylową klamrę. Torby tego typu mogą być produkowane z różnych materiałów, w tym z zamszu oraz nubuku, jeśli jednak mielibyśmy wskazać te, które samym panom będą podobać się najbardziej, z pewnością mowa będzie o torbach wykonanych z naturalnej skóry.

Męska listonoszka

Torby-listonoszki mogą się różnić między sobą także rozmiarami oraz sposobami, w jakie zostały wykończone. Zwykle są nie tylko pojemne, ale i wyjątkowo praktyczne, posiadają bowiem wiele przegródek sprawiających, że nawet nosząc wiele akcesoriów łatwo jest utrzymać je w porządku. Poleca się je panom bez względu na ich wiek. Obecnie w sprzedaży pojawiają się coraz częściej także kopertówki męskie, które można określić mianem mniejszych wersji popularnych listonoszek. Ciągle jeszcze mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami rzadziej spotykanymi.

Zwykle wykorzystuje się je latem, gdy zależy nam na wygodzie przechowywania niewielkich przedmiotów. Różnią się między sobą krojem, a także tym, jakie tkaniny są wykorzystywane do ich produkcji. Jeśli nosimy luźny ubiór, unikamy garnituru i rzadko zakładamy krawat, powinniśmy sięgnąć po torby casualowe, a więc takie, które pasują do jeansów i koszulek z krótkim rękawem. Tu różnorodność form w szczególny sposób rzuca się w oczy, mamy więc do czynienia choćby z płóciennymi torbami, które są dodatkowo wyposażone w skórzane elementy oraz z nadrukami i stylizowanymi przetarciami. Takie torby nie pasują do każdego bez wyjątku stroju i sięga się po nie przede wszystkim po to, aby uzupełnić konkretną kreację. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że potrafią być nie mniej praktyczne niż torby klasyczne.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl