Jak wybrać męską teczkę i tego nie żałować?

9 lutego 2018

Teczka na dokumenty

W wielu zawodach biurowych posiadanie męskiej teczki staje się dziś obowiązkiem. Dzieje się tak choćby w przypadku lekarzy, adwokatów, przedstawicieli handlowych, biznesmenów oraz bankowców. W takich przypadkach teczka męska jest postrzegana jako narzędzie pracy i jest nie mniej istotna niż tablet albo laptop.

Teczki męskie to także rozwiązanie, które idealnie sprawdza się wówczas, gdy w pracy jesteśmy zmuszenie do przenoszenia dużej liczby dokumentów. Pomaga także, gdy akcesoria wykorzystywane podczas pracy musimy mieć zawsze pod ręką. Jeśli zachodzi taka potrzeba, teczka w nowoczesnym wydaniu posiada także specjalne miejsce idealne na komputer, nic więc dziwnego, że coraz większa jest grupa panów deklarujących, że dziś trudno już wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie bez jej udziału. Nowoczesne modele teczek męskich charakteryzują się przy tym elegancją nawiązując przy tym do najnowszych trendów obowiązujących w modzie.

To znakomita alternatywa dla męskiej torby wykonanej z miękkich materiałów, a tym samym znacznie mniej bezpiecznej niż usztywniana teczka-aktówka. Dziś większość teczek posiada nie tylko mocny uchwyt do ręki, ale i regulowany pasek. Ten sprawdza się znakomicie, gdy w jednym ręku trzymamy już telefon, a tym samym świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że teczka nie powinna dodatkowo ograniczać nam swobody ruchów.

Rozmiar teczki

Dobór teczki tego rodzaju wymaga pewnej staranności. W pierwszej kolejności wypada więc sprawdzić posiadane przez nią wymiary oraz układ wnętrza upewniając się w ten sposób, że będzie on dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli mamy świadomość tego, że w naszej pracy pojawiają się szczególnie ważne dokumenty, zadbajmy o to, aby teczka była wyposażona w zamek szyfrowy dający pewność, że nikt niepożądany nie zainteresuje się jej zwartością.

Teczka biurowa

Uchwyt

Ważnym elementem każdej teczki okazuje się też specjalny uchwyt przeznaczony do tego, aby trzymać ją w ręce. Jeśli zależy nam na solidnym rozwiązaniu, nie powinien być to pod żadnym pozorem uchwyt wykonany z plastiku, znacznie lepiej sprawdzają się bowiem uchwyty metalowe. Uchwyt plastikowy, bez względu na zapewnienia producenta teczki, nie charakteryzuje się trwałością. Pęknie wcześniej lub później, a my będziemy musieli zmagać się z konsekwencjami takiego stanu rzeczy.

Obszycie

Innym ważnym elementem jest obszycie raczki. Powinno być równe, a jednocześnie nie należy dopuścić do tego, aby po jego bokach wystawały szwy. Idealna jest sytuacja, w której szew znajduje się na dole, unikniemy wtedy bowiem nieprzyjemnych otarć. Teczki męskie pojawiają się w szerokiej gamie materiałów, kolejną kwestią, jaką należy poruszyć jest więc ta, która dotyczy wyboru najlepszego z nich.

Jaki materiał teczki jest najlepszy?

Najdroższe teczki zwykle produkuje się z naturalnych skór licowych, możemy jednak spotkać się także z imitacjami skór naturalnych. Stosunkowo nowym rozwiązaniem są teczki skórzane, które produkuje się z tak zwanych materiałów łączonych. Popularne są też skóry typu vintage – eleganckie, wyjątkowo trwałe, a jednocześnie posiadające swój własny charakter. Wybór materiału, z jakiego wykonana jest teczka, stanie się łatwiejszy w tym samym momencie, w którym zadamy sobie pytanie o jej przeznaczenie.

Jeśli więc teczka ma być wykorzystywana codziennie, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to korzystanie intensywne, najlepiej postawić na skórę naturalną nawet pomimo tego, że koszt jej zakupu może być duży. Taka skóra powinna być konserwowana we właściwy sposób, jeśli jednak zastosujemy się do zaleceń jej producenta, zyskamy pewność, że teczka będzie nam służyła długo nie tracąc nic na swojej atrakcyjności.

image

Michał Sowiński

Redakcja mu-mu.pl